Wybrane Płyty - decyzja słuchacza, kształtuje estetyki

Właśnie obejrzałem, film do Muzyki, Granej przez zespół firmowany Postacią Lindsey Stirling.
Żywioł Celtycki / Irlandzki, tematu muzycznego i tanecznego, zachęcił do sppojrzenia, na "profil Lindsey Stirling YouTube-u". Okazało się (też) już wcześniej, że Artystka m.in. grywa stylistyki uwspółcześnione regionów północno-zachodniej Europy.
Nie sięgnąłem do Wikipedii, o szczegóły Twórczości. Płyt nie nabywam jednorazowo więcej od "za" 150 PLN, a odstępstwem było wydawnictwo o Jimmy Hendrix-ie, kosztujące około 200 PLN.
Takie kwoty oznaczają, że nie "biorę pełnej dyskografii", tylko dobieram, co pozostaje "niby śladowo", ale Opiniotwórcze.
Przecież Artyści, wolą zapewne, grywać zrównoważoną "trudność techniczną" z atrakcyjnością "bez nudy".
Przyczyną Artystycznej potrzeby "trudności", pozostają wszystkie naśladownictwa (wspomnę Bruce-a Springteen-a, w Utworze "War", z ekspresją wokalną dorównującą Pierwszemu Wokaliście, ale koncertowo, późniejszą i śmielszą - możliwe, iż wobec zmiany w kulturze / obyczajowości USA).


Artyści, mogą stanowić "tygiel obyczajowy" = w mojej ocenie, skandalizujące relacje o Gwiazdach i Celebrytach, to Pytania, niejako socjologiczne, nie związane z prawdziwością Poglądów i Życia, "tych z pod ścianki".

Dodany link nie związany z Autorstwem Treści : https://lindseystirling.com/

Jedyny Autor: Andrzej Fejster.